“Nuk ishte e lehtë. Nuk para flas për kundërshtarët por Barcelona…” Ancelotti fitoi El Clasico-n e parë në Camp Nou

25 Tetor 2021
1:21
Telesport

“Jam i lumtur që fituam “El Cásicon”, sepse është ndeshja më e rëndësishme. Nuk më pëlqen të flas për kundërshtarët, por ata gjithashtu kanë luajtur një lojë të mirë”

Carlo Ancelotti fitoi klasiken e tij të parë në në “Camp Nou”, por e pranon se skuadra e tij ka vuajtur shumë…

“Ndeshja jonë ishte praktike dhe inteligjente, u mbrojtëm shumë mirë. Kemi humbur pak pasime dhe kemi qenë shumë efektivë. Ky ekip ka shumë cilësi dhe ne duhet ta shijojmë momentin. Kjo nuk ishte një ndeshje e lehtë, fitorja na bën të lumtur”.

Vinicius: “Ka luajtur një ndeshje shumë të mirë, krijonte rrezik sa herë dilte para. Edhe Benzema e ka ndihmuar shumë ekipin. Ne jemi ekip solid.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit