PAMJET: Plasin polemikat në Itali, VAR anulon golin e Lukakut

14 Janar 2020
21:27
Eraldo Harlicaj

Polemikat për VAR-in nuk janë të zjarrta vetëm në Angli, por dhe Itali. Interi po luan kundër Cagliarit për ndeshjen e vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë. Vendasit po fitojnë me rezultatin 2-0, por rezultati mund të ishte dhe më i thellë. 

Lukakut iu anulua një gol shumë i çuditshëm nga VAR-i, pasi ai ishte thuajse në një vizë me mbrojtësin, ndërsa krahu i tij duket vetëm disa milimetra më i avancuar se mbrojtësit kundërshtar. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit