Paolo Maldini jep lajmin e madh: “Po rinovon! Goditje alla Vlahovic? Jo tani, por në verë…”

23 Janar 2022
20:38
Telesport

Drejtori i zonës teknike të Milanit Paolo Maldini foli për mikrofonat e DAZN para ndeshjes kundër Juventusit: “Për ne është një ndeshje e rëndësishme sepse është Milan-Juve, pastaj sepse duam të afrohemi me Interin dhe më pas sepse do ta mbajmë Juventusin në distancë.”

Në një perspektivë të ardhshme, si planifikon kompania të plotësojë hapin e fundit për të shkuar në luftën e kampionatit? A mund të ketë një goditje allaVlahovicin si të thuash?

“Në këtë merkato sigurisht që jo, nuk do të kemi disponueshmërinë e asaj që kërkon një goditje e Vlahovicit. Të shohim në fund të sezonit. Është e vërtetë që nuk jemi perfekt dhe diçka po na mungon, por nëse mendojmë se ndeshja kundër Spezias e kemi luajtur jo në mënyrë perfekte, por mjaft mirë për ta fituar.

Ne do të kemi bërë katër fitore që nga rifillimi i kampionatit dhe do të jemi atje për të luftuar kundër Interit, por ne jemi atje. Ne kemi një skuadër mjaft të thellë për të qenë të aftë për të luftuar edhe pa përforcime. Dhe një ide për zonën sportive gjithashtu dhe jo vetëm pronën”.

A mund të presin tifozët e Milanit disa goditje në mbrojtje?
“Romagnoli është rikthyer, Calabria është kthyer dhe urgjenca po mbaron. Për rreth njëzet ditë do të jetë edhe Tomori. Për të vënë një lojtar që ka nevojë për një minimum ambienti dhe që mund të ketë një ndikim të rëndësishëm duke u hequr hapësirën atyre që kanë bërë si Tomori dhe Kalulu nuk është ideja ime.”

Situata e Theo Hernandez?
“Jemi shumë afër rinovimit. Do të shihemi me agjentin e tij në ditët në vijim por jemi afër”.

Fusha?
“Mendoj se ka një marrëveshje, mendoj se mund ta bëjmë për të ribërë fushën me turbullira që vijnë nga Italia. Në 13-14 ditë do të jetë gati. Interi dhe Milani luajnë mirë në futboll dhe duhet të kenë një fushë të caktuar. nivel.” .

Lajme të tjera

Lajmet e fundit