Pasim me thembër, depërtim në zonte, finte dhe gol! Mbappe çmend “Bernabeun” (VIDEO)

24 Shtator 2024
21:47

Pas një fillimi të ngadaltë, Real Madrid regjistroi 4 fitore në të gjitha kompeticionet dhe golat sidomos ne 20 minutat e fundit filluan të vijnë  si në sezonin e kaluar. Espanyol ishte viktima e fundit duke qene se humbi 4-1 në Bernabeu të shtunën. Ecuria e Real Madridit në shtëpi eshte nje bilanc fenomenal.

Kete sezon, ata i kanë fituar të katër ndeshjet deri më tani duke shënuar 14 gola deri tani dhe duke pesuar vetem 2, perfshire pjesen e pare te ndeshjes ndaj Deportivo Alaves, qe ndodhet ne vend te peste ne renditje dhe ka bere nje nisje te mire sezoni gjithashtu.

GOLI I VASQUEZ – VIDEO

Menjehere, ndeshja ka nisur me golin e shpejte te kapitenit Vazquez pas vetem 1 minute. Por, ne minuten e 40-te eshte Mbappe ai qe pasi kombinon me Bellingham qe i asiston, shmang mbrojtesin me finte dhe shenon golin e tij te 7-te kete sezon deri tani.