Po jeton një ëndërr, zbulohet lojtari më i mirë i javës në Champions

6 Nëntor 2020
19:28
Eraldo Harlicaj

UEFA Champions League ka zbuluar lojtarin më të mirë të javës që lamë pas. Sulmuesi i Liverpoolit, Diego Jota, që u vlerësua si më i miri i ndeshjeve të kësaj jave.

Ai realizoi një hat-trick në fitoren e Liverpoolit kundër Atalantas. 22-vjeçari realizoi 3 golëshin e tij të parë me fanellën e “Redsave”.

Lojtari ishte një goditje shumë e rëndësishme në merkato. Trajneri Jurgen Klopp goditi dhe njëherë në shenjë me afrimin e tij. Performanca e mirë e Jotas pritet të ulë në stol Firminon.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit