Probleme për Real Madrid, gati një ofertë e re për Mbappe

27 Shkurt 2024
14:59
Denis Hakanaj
back button

Kylian Mbappe do të marrë një ofertë të re në një takim në Paris këtë javë, sipas raporteve, pasi zërat rreth të ardhmes së tij te PSG vazhdojnë të vërtiten.

Në fillim të këtij muaji, sulmuesi 25-vjeçar informoi presidentin e PSG-së Nasser Al-Khelaifi për dëshirën e tij për t’u larguar kur t’i skadonte kontrata në fund të sezonit 2023/24.

Spanjollja Marca sugjeron se Mbappe tashmë ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me Real Madridin – një marrëveshje që do ta bëjë atë një nga lojtarët më të paguar të klubit madrilen.

Por pavarësisht zërave të vazhdueshëm rreth një transferimi të mundshëm te Los Blancos, raportohet se Emiri i Katarit, Tamim al-Thani, do të përpiqet ta bindë atë të qëndrojë në Parc des Princes.

Si pjesë e vizitës së tij në Francë, Al-Thani do të vizitojë Pallatin Elysee – rezidencën zyrtare të presidentit francez Emmanuel Macron – të martën dhe të mërkurën.

Këtu, ai do të darkojë me një numër të ftuarish, duke përfshirë presidentin e Paris Saint-Germain, Nasser al-Khelaifi dhe Mbappe.

Në fakt, botimi francez L’Equipe sugjeron që Emiri ‘mund të përfitojë’ nga ky udhëtim dhe t’i bëjë një ofertë të re Mbappe për të provuar t’i ndryshojë mendje.

Ata shtojnë se njerëzit rreth delegacionit të Katarit thonë se ‘nuk bëhet fjalë për këtë’.

Al-Khelaifi, nga ana tjetër, ka ‘shumë pak gjasa’ të ndërveprojë me Mbappe duke pasur parasysh vendimin e tij për t’u larguar në qershor.

Në fillim të këtij muaji, ish-sulmuesi i Monaco informoi shokët e skuadrës së tij te PSG se do të largohej nga klubi, sipas RMC Sport.

Thuhet se e gjithë skuadra ishte e pranishme në fjalimin e Mbappe, i cili u tha se ‘nuk zgjati shumë dhe u prit mirë’.

Raporti shtoi se Mbappe dhe PSG po planifikojnë një njoftim të përbashkët për të konfirmuar publikisht largimin e 25-vjeçarit, por një datë për këtë ende nuk është caktuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit