Pse Icardi refuzon ofertat turke! Nga Franca zbulojnë motivin dhe pse Monza hoqi dorë

18 Gusht 2022
22:09
Telesport
back button

I padëshirueshëm në PSG, Mauro Icardi është në interes të dy klubeve turke, sipas informacioneve nga RMC Sport: Galatasaray dhe Fenerbahçe. Agjentja e tij Wanda Nara, gati për të nisur negociatat, shkoi në Stamboll.

Ndërsa Paris Saint-Germain po punon për të reduktuar shpejt fuqinë punëtore dy javë para përfundimit të afatit kalimtar, një njeri i duruar në dhomën e nisjeve: Mauro Icardi. Sulmuesi është integruar në grupin e lojtarëve të shkarkuar që nga fillimi i vitit shkollor dhe i inkurajuar për të gjetur një rrugëdalje.

Një kërkim jo i lehtë, si paga e tij (afërsisht 10 milionë euro në vit) ashtu edhe shuma e transferimit janë të larta. Por që nga mesi i marsit, ndërkombëtari argjentinas ka thënë se është i hapur për një largim privat, siç zbulohet nga RMC Sport.

Problem, pasi skuadrat potencialisht të interesuara nuk janë të shumta. Wanda Nara, agjentja e lojtarit, ende iu përgjigj një qasjeje nga Monza. U organizuan dy takime me drejtuesit e të promovuarve në Serinë A.

Këta të fundit kërkuan mbështetjen e 60% të pagës para se të hidhnin grepat te Andrea Petagna (Napoli). Pista e Dortmundit u përmend për një kohë edhe nga shtypi i huaj, përpara se të mohohej nga disa burime pranë klubit gjerman në RMC Sport.

Sot sipas informacioneve tona janë të interesuar dy klube: Galatasaray dhe Fenerbahçe. Por edhe numri 9 parizian ka kushtet e veta. Ndër kërkesat e tij: një klub i rëndësishëm, i vendosur në një qytet të rehatshëm për të afërmit e tij.

Italia ishte qartësisht e privilegjuar në fillimin e tregut të transferimeve. Por lojtari, i rekrutuar 50 milionë euro në vitin 2020 nga PSG, mund të studiojë seriozisht mundësitë në vende të tjera.

Partnerja dhe agjenti i tij është gati të nisë negociatat. Orët e fundit ajo ishte edhe në Stamboll. Mbetet për t’u parë nëse këto diskutime do të kenë sukses kur Mauro Icardi nuk ka nisur një ndeshje të Ligue 1 që nga 23 janari.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit