PSG feston 50 vjetorin, por përjashton më të mirin e historisë së klubit

12 Gusht 2020
16:19
Denis Hakanaj

Paris Saint-Germain feston 50-vjetorin e klubit dhe e bën me një postim ku janë lojtarët më të mëdhenj të historisë së skuadrës.

Kalohet nga Carlos Bianchi te George Weah, nga Saffet Susic te David Ginola, nga Raì te Ronaldinho. Deri te kampionët e epokës “katariote”:  Ibrahimovic, Thiago Silva, Neymar, Mbappe.

Megjithatë, bie në sy një mungesa e Edinson Cavani-t, i cili është  golashënuesi më i mirë i historisë së klubit me 200 gola.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit