PSG “shkarkon” Donnrumma-n dhe Navas-in: ja dy objektivat e rinj

25 Shtator 2022
13:31
Denis Hakanaj

Sipas asaj që raportohet nga ‘Media Foot’, Paris Saint-Germain ende nuk është i kënaqur me paraqitjen e Gianluigi Donnarumma dhe po mendon për një përforcim të rëndësishëm për të zëvendësuar Keylor Navas.

Portieri kostarrikan nuk është më pjesë e planeve të klubit francez dhe pasi ishte afër Napolit në verë, po përgatitet të largohet nga Parisi.

Campos duket se ka gjetur edhe dy profilet që mund të zëvendësonin Navas-in në skuadrën e PSG-së: ata do të ishin Jan Oblak dhe Alban Lafont.

Të dy do të konsideroheshin idealë për t’u pasur përsëri një konkurrencë të fortë për portën e tyre, me Donnarumma që ende rrezikon të ulet në stol me faza të alternuara.

Nëse kjo ndodh nuk mund të përjashtohej që portieri italian të kërkojë të largohet nga Parisi. Kjo do të bënte që pista e Juventus-it të ringjallej.

Këtë vit, një gabim i ‘Gigio’ erdhi ndaj bardhezinjve dhe rrezikoi rihapjen e ndeshjes, duke hedhur poshtë avantazhin e dyfishtë të shokëve të tij në pjesën e parë.

Drejtuesit e Juves, edhe për shkak të dëmtimeve të shumta të Szczesny, gjithashtu mund të hipotezojnë të kthehen në sulm për Donnarumma-n.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit