Raphinha nuk përmbabet: “Për argjentinasit Messi si Zot, për portugezët CR7 si mbret, kurse brazilianët me Neymar…”

25 Nëntor 2022
22:23
Telesport
back button

Brazili humbi dy ndeshje futbollistin yll te ekipit, Neymar, i cili u dëmtua në ndeshjen hapëse në Katar. Shoku i skuadrës ndërkombëtare Raphinha kritikoi reagimin e tifozëve të cilët për pak u gëzuan për incidentin e lojës. “Tifozët argjentinas e trajtojnë Messin si një Zot, tifozët portugez e trajtojnë Ronaldon si një mbret dhe tifozët brazilianë janë të lumtur që Neymar është lënduar.

Kjo është shumë e trishtueshme. Problemi kryesor i Neymar është se ai ka lindur brazilian. Ky vend nuk e meriton talentin dhe lojën e tij”, ka shkruar Rafinha në rrjetin social…

Trajneri i Brazilit Tite ka lëshuar një përditësim pozitiv mbi shanset e Neymar Jr për një rikthim në Kupën e Botës 2022 nga lëndimi. Neymar u detyrua të largohej në fazat e fundit të fitores 2-0 të Brazilit në hapjen e turneut ndaj rivalëve të Grupit G, Serbisë.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain u fotografua me një kyçin e këmbës të fryrë në stol në fund të lojës në stadiumin Lusail. Neymar ishte dukshëm i mërzitur nga kjo çështje, me mjekun e ekipit brazilian Rodrigo Lasmar që konfirmoi se ai tani do të humbasë dy ndeshjet e mbetura në grup, kundër Zvicrës dhe Kamerunit.

“Neymar dhe Danilo kaluan një skanim MRI të premten pasdite dhe ne gjetëm dëmtim të ligamentit në kyçin e këmbës të të dyve”, sipas raportimeve të BBC Sport. Lajmi është një goditje për planet e Tite për garën me Neymar që poston mesazhin e tij të zhgënjimit në mediat sociale.

“Asgjë në jetën time nuk erdhi lehtë dhe gjithmonë më është dashur të punoj për ëndrrat dhe qëllimet e mia. “Është një nga momentet më të vështira të karrierës sime, pasi sërish në Kupën e Botës, jam i lënduar. Por, jam i sigurt se do të kthehem sepse do të bëj më të mirën për të ndihmuar vendin tim dhe shokët e mi të skuadrës”.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit