Real planifikon të ardhmen, ylli i radhës mund të vijë nga Premier League

18 Maj 2024
19:43
Denis Hakanaj
back button

Me Toni Kroos dhe Luka Modric që të dy afër fundit të karrierës së tyre përkatëse, Real Madrid mund të konsiderojë pasardhës të mundshëm për të ardhmen.

Edhe pse ata kanë më shumë gjasa të qëndrojnë për 12 muaj të tjerë, Los Blancos duket se kanë filluar të shqyrtojnë opsionet e tyre në planin afatgjatë.

Sipas një raporti nga DirectvSports, Real Madridi po vëzhgon yllin e Liverpool dhe Argjentinës, Alexis Mac Allister, i cili ka qenë një nga mesfushorët më të mirë në Premier League këtë sezon.

Ka të ngjarë që nëse Los Blancos po konsiderojnë Mac Allister, atëherë ai do të jetë si pasardhës i Kroos ose Modric, që do të thotë se Real nuk do ta marrë argjentinasin këtë verë nëse të dy veteranët nënshkruajnë një zgjatje të kontratës në javët e ardhshme.

Në moshën 25-vjeçare, Mac Allister ka ende vitet e tij më të mira përpara dhe ai mund të jetë një përforcim i rëndësishëm për skuadrën e Real Madridit.

Sidoqoftë, do të ishte një surprizë nëse madrilenët nuk do të kishin opsione të tjera në listë, duke marrë parasysh çmimin e pritshëm që do të kërkonte Liverpool.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit