Rekordi i jashtëzakonshëm i Sassuolo-s, parakalon Bayern-in, PSG-në dhe Juventus-in

15 Maj 2019
22:16
Denis Hakanaj

Me golin e realizuar nga Bourabia të dielën e kaluar kundër Torino-s, numri i lojtarëve të Sassuolo-s që kanë shënuar gol në këtë kampionat ka shkuar në 19-të.

Një rekord europian që i është "vjedhur" Borussia Dortmund-it, e ndalur në 18. Pas tyre ndjekin në renditje Bayern Munich, Juventus, Paris Saint-Germain dhe Roma, të gjitha me 17 golashënues të ndryshëm. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit