Rooney tregon episodin skandaloz: I theva telefonin ish-shokut të ekipit te United

24 Nëntor 2020
17:48
Eraldo Harlicaj

Ish-kapiteni i Manchester United, Wayne Rooney, ka treguar një episod shumë skandaloz gjatë kohës kur luante për “Djajtë e kuq”. Ai kujton një përplasje me Ravel Morrison, kur i ka thyer telefonin atij në tokë.

“E mbaj mend njëherë kur i theva telefonin Ravel Morrison. Ai kishte ardhur në dhomat e zhveshjes së ekipit të parë gjatë kohës që ishte me rezervat.

“Telefoni ishte në karikim, ai e kishte hequr dhe kishte vendosur të tijin”, – tha Rooney. Karakteri i sulmuesit ka qenë gjithmonë shpërthyes dhe kjo histori e tregon më së miri.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit