Saul beson te mrekullia: Ja çfarë bën diferencën në Champions

5 Gusht 2020
17:57
Denis Hakanaj

Saul Niguez ëshshumë i motivuar në pritje të Champions League.

Numri 8 i Atletico Madridiç ka bërë të ditur Marca, ka komentuar afrimin e ndeshjes kundër Leipzig dhe formatin e ri të turneut që parashikon ndeshje teke.

“Është entuziazmuese të mund të vazhdojmë sezonin tonë me Champions League, pasi kemi arritur objektivin tonë në kampionat”, ka thënë Saul.

“Është një ndeshje e vetme, ndryshe nga zakonisht, por duam ta luajmë me entuziazëm. Java e parë e stërvitjeve ka qenë shumë e vështirë, po përgatitemi”.

“Formati i ri i Champions-it? Duhet ta pranojmë dhe të përshtatemi. Do të jenë 90 minuta ose 120 nëse shkohet me shtesë”.

“Leipzig-u mund të luajë në disa mënyrë, por ne mund të përballemi me gjithçka në mënyrën e duhur. Detajet do të bëjnë diferencën”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit