Sevilla “djeg” Juventusin | Gati transferimi nga Premier League. E negociuan edhe bardhezinjtë

24 Janar 2022
22:31
Telesport

Sevilla ka përshpejtuar për Anthony Martial: në orët e fundit klubi andaluzian duket se ka thyer vonesën dhe ds Monchi është i sigurt për ta marrë atë.

Lajmi që në këto momente po bën një jehonë të madhe pikërisht në jug të Spanjës: një marrëveshje e ngushtë mes francezit të Manchester United dhe skuadrës së drejtuar nga Julen Lopetegui, i cili i dha dritën jeshile operacionit.

Ndërkohë që Juventusi ka qëndruar në gatishmëri në këtë drejtim në këto orë, nga ana ekonomike palët do të ishin afruar dhe nga Spanja ka shenja pozitive drejt suksesit të huazimit të Martial në Sevilje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit