Barcelona i tregon derën, e ardhmja e Depay-t mund të jetë sërish La Liga! Transferimi i mundshëm te…

3 Korrik 2022
21:46
Telesport

Mes sulmuesve që drejtori sportiv i Sevilla-s, Monchi do të kishte vënë ne shenjster për këtë verë, figuron emri i Memphis Depay. Sulmuesi i nënshkruar sezonin e kaluar nga FC Barcelona, ​​ka një kontratë deri në vitin 2023 dhe klubi andaluz do të kishte kërkuar për kushtet e tij për të arritur në Sevilla.

Drejtori sportiv i Sevillas do ta dëshironte këtë operacion të pavarur nga ai i Koundé, megjithëse klubi Blaugrana do të dëshirojë të përfitojë nga mundësia për ta lidhur atë me të ardhmen e qendërmbrojtësit francez.

Në moshën 28-vjeçare dhe me një vlerë tregu prej 35 milionë eurosh, mund të jetë një mundësi e mirë për Sevillan, pasi Xavi i ka hapur derën për t’u larguar nga klubi katalanas.

Memphis Depay lindi më 13 shkurt 1994 nga një baba ganez, Dennis Depay, dhe një nënë holandeze, Cora Schensema, në Moordrecht në Hollandën e Jugut. Marrëdhënia midis babait dhe nënës ka qenë gjithmonë e stuhishme, dhe kur Memphis ishte 4 vjeç, babai i tij vendosi t’i braktiste ata.

Ai ka shumë tatuazhe në të gjithë trupin, duke përfshirë një kushtuar gjyshit, i cili u nda nga jeta pak ditë para ditëlindjes së tij të 15-të, në krahun e majtë. Anësori i majtë, me këmbë të djathtë, por i aftë për të goditur me të dyja këmbët, ai mund të luajë edhe në krahun e kundërt dhe si sulmues i dytë ose sulmues i parë. Depay shpesh vendoset si anësor sulmues në krahun e majtë, përpara se të përqendrohet dhe të gjuajë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit