SEZON FANTASTIK! Andre Silva vendos rekord në Bundesliga me Frankfurt

18 Maj 2021
0:02
Telesport

André Silva hyn në historinë e Eintracht Frankfurt dhe Bundesliga.

Ish-sulmuesi i Milanit, me dygolëshin e shënuar në javën e parafundit të kampionatit, e çoi numrin e golave ​​të tij në 27.

Asnjëherë më parë asnjë lojtar i Eintracht nuk ka shënuar aq shumë: rekordi i përkiste Bernd Holzebein, i cili shënoi 26 gola në sezonin 1976-77.

Dhe Silva ka shansin ta përmirësojë edhe më shumë nëse shënon edhe ndeshjen e fundit të kampionatit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit