Shumë mungesa dhe shans për të debutuar afrimet e reja, Milan publikon listën e Kupës!

14 Janar 2020
17:27

Milan do të luajë nesër ndaj Spal në “San Siro” për fazën e 1/8-ave të Kupës së Italisë. Në kuadër të këtij takimi, kuqezinjtë kanë publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar, ku bien në sy plot katër mungesa (Donnarumma, Calabria, Musachio, Calhanoglu).

Mungesa e Donnarummës i jep një shans afrimit të ri Asmir Begovic, i cili mund të debutojë menjëherë. Vendin e sigurt duket se e ka edhe afrimi tjetër Simon Kjaer, i cili gjithashtu pritet të debutojë. Hapësira mund të ketë edhe për emra si Rebic apo Paqueta.

PORTIERË
Begović, Donnarumma A., Soncin.

MBROJTËS
Conti, Gabbia, Hernández, Kjær, Romagnoli.

MESFUSHORË
Bennacer, Bonaventura, Brescianini, Kessie, Krunić, Paquetá.

SULMUES
Castillejo, Ibrahimović, Leão, Maldini, Piątek, Rebić, Suso.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit