Stadiumi i Tottenham transformohet në vetëm 25 minuta për ndeshjen e NFL (Video)

9 Tetor 2021
16:14
Denis Hakanaj

Stadiumi i parë i ndërtuar jashtë Amerikës për ndeshjet e NFL do të kthehet në aksion dy fundjava radhazi.

Po flasim për impiantin e Tottenham, i transformuar në më pak se 30 minuta në një fushë për një ndeshje të futbollit amerikan.

Stadiumi i jashtëzakonshëm i ndërtuar nga SCX Special Projects është ndërtuar në një mënyrë të atillë që të jetë e mundur që një ndeshje e Premier League dhe një ndeshje e NFl të zhvillohen në të njëjtën ditë.

Ndeshja e së dielës mes Neë York Jets dhe Atlanta Falcons do të zhvillohet në një sipërfaqe artificiale që ndodhet poshtë fushës që përdoret nga Spurs.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit