Tottenham fantastik, shkatërron Aston Villa. Son i jashtëzakonshëm, Postecoglou i shkakton Emery-t rekordin e dytë negativ

10 Mars 2024
17:44

Falë një pjese të dytë praktikisht perfekte, Tottenham fitoi ndaj Aston Villas në një nga ndeshjet e mëdha të javs së njëzetetetë të Premier League. Dhe ai e bën atë në një mënyrë të zhurmshme, duke i dhënë katër gola kundershtarit.

Maddison dhe Johnson në tre minuta e vendosën lojën në binaret e duhur në fillim të pjesës së dytë, Son dhe Werner mbyllin lojën në kohën shtese.

Villans me dhjetë lojtarë nga minuta e 65-të për shkak të përjashtimit të McGiin, 32 minuta plus kohën shtese në fushë për Zaniolo.

Që nga fillimi i vitit 2022, te të gjashtë rastet e përfshirjes së drejtpërdrejtë të një lojtari të Spurs në 3+ gola në një ndeshje të Premier League kanë qenë nga Son Heung-Min (një gol dhe dy asistime sot). Vdekjeprurës.

Kjo ishte humbja e dyte më e rëndë e Unai Emery në nje ndeshje ne shtëpi si trajner, me rezultatin e sotëm 0-4 ndaj Tottenham, ne stolin Aston Villa. Kjo humbje barazoi me goladiference një humbje 5-1 kundër Dinamo Moskës në Premier League ruse në nëntor 2012 (ndërsa ishte në krye të Spartak Moskës). Rrallesi.