Tottenham i vjen në ndihmë Antonio Contes! Synohet Premier, zbulohet buxheti i merkatos

24 Maj 2022
18:30
Telesport

Pjesa më e madhe e injektimit të parave prej 150 milion sterlinash te Tottenham Hotspur do të vendoset për mbështetjen e Antonio Contes në tregun e transferimeve të verës, si dhe për fonde të tjera të ardhura, zbulon football.london.

Spurs njoftoi të martën se pronarët ENIC “kishin rënë dakord për një rritje të kapitalit deri në 150 milion sterlina nëpërmjet emetimit të Aksioneve të konvertueshme A dhe garancive shoqëruese” dhe se “injeksioni i kapitalit i siguron Klubit të Premier League fleksibilitet më të madh financiar dhe aftësi për të investuar më tej. brenda dhe jashtë fushës”.

Football.london kupton se shumica e atyre 150 milionë sterlinave do të shpenzohen për mbështetjen e Conte në merkato, në mënyrë që ta ndihmojë atë të ndërtojë një ekip që mund të sfidojë në krye të Ligës Premier dhe në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Për më tepër, Spurs do të ketë të ardhurat shtesë të parashikuara nga të luajturit në kompeticionin më të mirë evropian për klube sezonin e ardhshëm dhe gjithashtu fondet e gjeneruara nga shitjet e lojtarëve.

Kjo do të thotë se Conte dhe drejtori menaxhues i futbollit i Tottenhamit, Fabio Paratici, do të kenë një transferim të vërtetë më të mirë këtë verë.Conte, Paratici dhe kryetari i Spurs, Daniel Levy janë vendosur të ulen e flasin pasi trajneri të kthehet nga një pushim në Itali.

E gjitha për të diskutuar se çfarë do të vijë më pas për të dhe klubin. Conte e ka bërë shumë të qartë se ai duhet të fitojë sërish trofe sezonin e ardhshëm dhe se klubi përputhet shumë me ambiciet e tij

Lajme të tjera

Lajmet e fundit