Tronditet Borussia, situata e Haaland është më serioze nga sa mendihej

25 Tetor 2021
19:14
Denis Hakanaj

Erling Haaland mund të kthehet vetëm në vitin 2022.

Problemi muskulor që e ka shqetësuar në javët e fundit, në fakt, duket më i rëndë nga sa ishte men duar (flitet edhe për një tërheqje muskulore, sipas Bild) dhe mund ta detyrojë norvegjezin të humbasë ndeshjet e fundit të vitit kalendarik.

Konfirmimi ka ardhur edhe nga Jan Aage Fjörtoft, miku i afërt i familjes Haaland, i cili ka thënë për një tv norvegjeze:

“Ka mundësi që ndeshja kundër Ajax të ketë qenë e fundit për 2021-shin”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit