Valverde merr lajmin e mirë, sulmuesi gati për rikthimin në fushë

8 Shtator 2019
15:41
Gentian Spiri

Sulmuesi uruguajan i Barcelonës, Luis Suarez, mund të rikthehet në fushë më shpejt nga sa mendohet. Ai u dëmtua në javën e parë të La Liga, duke lënë fushën e lojës pas vetëm 20 minutash, një mungesë e madhe për trajnerin Ernesto Valverde në javët që pasuan.

Barcelona ka zhgënjyer këtë seozn, me vetëm 4 pikë në kampionat: 1 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje. Sipas “AS”, lojtari synon të jetë në fushë fundjavën e ardhshme, në ndeshjen që skuadra e Barcelonës do të luajë në kampionat ndaj Valencia.

Një rikthim i rëndësishëm në sulmin e ekipit katalanas, që në këto moment ka shumë nevojë. U përfol se Luis Suarez do të rikthehej më vonë, në fund të shtatorit. Gjithsesi, uruguajani ka punuar fort gjatë kësaj periudhe për të qenë gati pas pushimit të kampionatit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit