30 Janar 2021
17:30

Bayern Munchen nuk ka asnjë pengesë në Bundesliga. Rikthehet te fitorja dhe ekipi i Dortmundit që mori 3 pikët në ndeshjen ndaj Augsburgut. Surpriza dhe në ndeshja të tjera, me rezultatet e rezervuara.

Bayern Munchen fitoi me rezultatin 4-1 në ndeshjen ndaj Hoffenheimit. Bavarezët nuk gabuan asgjë, pasi mbyllën pjesën e parë me rezultatin 2-0. Boateng dhe Muller shënuan në 45 minutat e para, ndërsa Lewandowski e Gnabry gjetën golat në pjesën e dytë. 3 pikë të lehta për kampionët e Gjermanisë.

Rastet dhe golat e ndeshjes i ndiqni ketu

Dortmundi u rikthye te fitorja ndaj Augsburgut për 3-1. Verdhezinjtë ia dolën të merrnin 3 pikë në ndeshjen ndaj modestëve në Gjermani. Miqtë shënuan të parët me anë të Hahn, ndërsa vendasit menjëherë rikthyen rezultatin. Delenay, Sancho dhe autogoli i Uduokhai dërguan topin në rrjetë.

Frankfurti fitoi me rezultatin 3-1 ndaj Herthas, ndërsa Werderi barazoi ndaj Schalkes për 1-1, i njëjti rezultat dhe Union e Moenchengladbach.