Ylli i Serisë A përgatit largimin, i ofrohet Barcelona-s

11 Korrik 2020
16:07
Denis Hakanaj

Justin Kluivert, sulmuesi i krahut i Roma-s, duket se i është ofruar Barcelona-s.

Sipas Dona Balon, babai i yllit të verdhekuqve, Patrick, po kërkon të bindë drejtuesit e klubit katalanas të blejë djalin e tij.

Çmimi i kartonit të 21-vjeçarit është 35 milionë euro.

Në 29 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Roma-n, Kluivert ka shënuar 7 gola dhe ka dhënë 2 asiste.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit