ZYRTARE: Qeveria spanjolle jep dritën jeshile, zbulohet kur rikthehet La Liga!

23 Maj 2020
14:49
Eraldo Harlicaj

Nuk ka më dyshim, La Liga do të rikthehet dhe Qeveria Spanjolle ka dhënë dritën jeshile për futbollin. Spanja ishte një ndër shtetet më të prekura nga COVID-19 dhe pati shumë viktima.

Qeveria Spanjolle ka bërë me dije se kampionati spanjoll mund të rikthehet me datë 8 qershor. Një lajm shumë i mirë për klubet, por dhe për tifozët e futbollit. Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, nga një konferencë për shtyp bëri me dije lajmin.

“Është dhënë drita jeshile që kampionati spanjoll të rikthehet nga data 8 qershor. Ishte një vendim i përbashkët i Këshillit të Lartë të Sporteve. Muzetë, kinematë, koncertet dhe teatrot do të rihapen gradualisht”, – tha ai.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit