Atalanta siguron Champions-in me magjinë e De Ketelaere dhe golin e Scamacca-s (Video)

18 Maj 2024
19:54
Denis Hakanaj
back button

Atalanta ka mundur 2-0 Lecce-n në javën e 37 të Serisë A dhe ka siguruar kualifikimin në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Ndeshja e luajtur në “VIa del Mare” është zhbllokuar në pjesën e dytë.

Lecce 0-1 Atalanta – Charles De Ketelaere 48′ – Video

Ka qenë ylli i ri De Ketelaere, i aktivizuar në pjesën e dytë, që ka kaluar në avantazh zikaltrit me një magji të vërtetë në minutën e 48-të.

Lecce 0-2 Atalanta – Gianluca Scamacca 53′ – Video

Goli i sigurisë për Gjimshitin me shokë ka ardhur në minutën e 53-të dhe është shënuar nga Scamacca.

Standings provided by Sofascore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit