E.League: Ajeti realizon një gol të çuditshëm, Celtic shpërdoron avantazhin e dyfishtë në 3′ (Video)

16 Shtator 2021
19:41
Denis Hakanaj

Ka filluar sot sezoni i ri i Europa League.

Në orën 18:45 kanë nisur tetë ndeshje të vlefshme për javën e parë të fazës me grupe të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europin për klube.

Ka patur edhe pak shqipëri në pjesët e para që sapo janë mbyllur. Albian Ajeti, në fakt, ka kaluar në avantazh Celttic kundër Betis në minutën e 15-të me një gol paksa të çuditshëm që është konfirmuar pas ndërhyrjes së VAR.

Skocezët kanë dyfishuar avantazhin me një penallti të Juranovic, e fituar nga Ajeti, në minutën e 26-të, por skuadra spanjolle është kundërpërgjigjur duke shënuar dy gola në tri minuta me Miranda (32′) dhe Juanmi (35′).

Në fushë edhe Hysaj me Strakoshën për Lazio-n që po luan në Turqi kundër Galatasaray. Pjesa e parë e kësaj ndeshje është mbyllur në barazim pa gola.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit