Europa League: Immobile kualifikon Lazio-n në harkun e 7 minutave (Video)

25 Nëntor 2021
20:51
Denis Hakanaj

Mision i realizuar me sukses për Lazio-n, që në javën e pestë të Grupit E të Europa League ka mundur 2-0 Lokomotivën e Moskës dhe është kualifikuar për fazën me eliminim direkt: për të siguruar kualifikimin direkt në 1/8-at, bardhekaltrit do të duhet të mundin Galatasaray në Olimpico.

Pas një pjese të parë pa shumë emocione, ndeshja është vendosur në harkun e shtatë minutave, kur Immobile ka transformuar dy penallti, të parën në minutën e 56-të dhe të dytën në të 63-ën. Goli i tretë është realizuar nga Pedro (87′).

Rezultatet e ndeshjeve të luajtura në orën 18:45

Grupi E

Lokomotiv Moscow-Lazio 0-3

Galatasaray-Marseille 4-2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupi F

Crvea Zvezda-Ludogorets 1-0

Midtjylland-Braga 3-2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupi G

Betis-Ferencvaros 2-0

Bayer Leverkusen-Celtic 3-2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupi H

Rapid Vienna-West Ham 0-2

Dinamo Zagreb-Genk 1-1

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit