Klopp zbarkon në rrjetet sociale dhe i jep lamtumirën Liverpoolit: videoja është emocionuese

18 Maj 2024
19:38
Denis Hakanaj
back button

Jurgen Klopp nuk pushon së mahnituri. Trajneri gjerman, siç dihet prej muajsh tashmë, është gati të largohet nga Liverpool: nesër ndeshja e fundit e planifikuar, në Anfield Road kundër Wolves.

Pasi i dha lamtumirën e veçantë stadiumit që prej 9 sezonesh ka qenë shtëpia e tij, 24 orë pas ndeshjes së fundit, trajneri vendosi të hapë llogarinë e tij të parë në rrjetet sociale (dhe konkretisht në Instagram), me një arsye shumë specifike: për të qëndruar në kontakt me tifozët Reds.

Kështu Klopp vendosi të publikojë një video përshëndetje për tifozët e Liverpool-it, duke alternuar me disa nga momentet më ikonike të përjetuara nga trajneri me Reds.

Midis tyre, disa momente nga konferenca për shtyp e prezantimit, në të cilën ai e përkufizoi veten si ‘Normal One’ (në ndryshim nga përkufizimi që Josè Mourinho i dha vetes në Chelsea), dhe ‘Normal One’ është gjithashtu përshkrimi i biografisë në profilin e tij.

Klopp thotë në video: “Të dashur liverpulianë, po i afrohemi fundit. Më 8 tetor 2015 u takuam për herë të parë siç duhet, do ta quaja një histori dashurie që nga dita e parë, ishte një moment absolutisht i pabesueshëm.

“Kam kaluar shumë mirë dhe dua t’ju ​​falënderoj shumë për gjithë mbështetjen që na keni dhënë ndër vite, për gjithë forcën që na keni dhënë”.

Më pas ai tregon arsyen e zbarkimit të tij në Instagram:

“Gjithmonë kam pyetur veten nëse ishte si të kishim shkruar një histori së bashku dhe kështu ndihem sot. Është një libër i mrekullueshëm dhe kur ta lexojmë në të ardhmen do të kemi një buzëqeshje në fytyrat tona.

“Të largohesh nga ky vend i jashtëzakonshëm është e vështirë, por unë dua të qëndroj i lidhur me ty dhe edhe pse nuk jam një njeri i rrjeteve sociale, njerëzit më kanë thënë se rrjetet sociale ndihmojnë me këtë, kështu që ja ku jemi”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit