VIDEO: VAR akordon penalltinë e çuditshme, lojtari i Wolfsburg e çoi në stratosferë

12 Mars 2020
21:59
Eraldo Harlicaj

Wolfsburg po humbet në shtëpi me rezultatin 0-1 ndaj Shakhtar Donestk. Ekipi gjerman kishte mundësinë më të mirë të barazojë rezultatin me një penallti shumë të çuditshme. Një top i goditur nga vendasit gjeti dorën e ekipit kundërshtar pas një devijimi nga shoku i tij i ekipit. 

Weghorst mori përsipër që ta gjuajë topin, por rrëshqiti në momentin e gjuajtjes dhe sfera shkoi shumë larg portës. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit