Franca ishte në merak, mer lajmin e bukur mbi Thuram!

6 Tetor 2024
19:56

Sipas L’Équipe, Marcus Thuram i ka mbijetuar një dëmtimi për të ruajtur vendin dhe thirrjen në skuadrën e Francës përpara pushimit të ardhshëm ndërkombëtar. Sulmuesi i Interit duhej të zëvendësohej pasi u duk se pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës së djathtë gjatë fitores 3-2 kundër Torinos.

Thuram ishte në formë të shkëlqyer gjatë ndeshjes kundër klubit torinez pasi shënoi të tre golat dhe fitoi ndeshjen për zikalterit. Megjithatë, një natë pothuajse e përsosur u zbut për shkak të një dëmtimi të mundshëm. Testet mjekësore të përfunduara të dielën zbuluan se nuk kishte asnjë lëndim të pësuar nga ish-sulmuesi Gladbah.

Si rezultat i testeve pozitive mjekësore, Thuram do të udhëtojë për në Clairefontaine të hënën për t’u bashkuar me shokët e tij të Les Bleus përpara pushimit ndërkombëtar. Franca luan në Ligën e Kombeve të UEFA-s përballe Belgjikës dhe Izraelit.