MMA

MMA

4 ditë më parë

Joe Rogan rrëfen: Khabib do të kalojë në një peshë tjetër, ja 3 sfidat e mëdha për të

Për gazetarin e njohur të UFC-së janë të shumta mundësitë për kampionin e botës në peshën e lehtë...

5 ditë më parë

Stadium madhështor për revanshin, rekord arkëtimi e tifozësh për një duel kampionësh

Të gjithë presin 29 janarin për të mësuar fatin e peshës së lehtë në UFC, por sportistët kanë nisur ...

7 ditë më parë

“Po më larguan nga UFC, fama ime do të shkëlqejë diku tjetër”

Ish-kampionia e botës kërkon të vazhdojë të duelojë në artet marciale mikse edhe gjatë 2019-ës...

7 ditë më parë

UFC planifikon sfidën e madhe, urdhëron ish-kampionen e botës për të dueluar ndaj Nunes

Dana White synon një tjetër duel të madh në peshën “bantamweight” gjatë vitit 2019...

8 ditë më parë

Pantallonat i rrinë të ngushta, kampionia e dyfishtë e botës merr vendimin

Sportistja braziliane, që shkroi historinë e UFC-së, do t’i rikthehet “dashurisë” së vjetër...

9 ditë më parë

UFC, Dana White konfirmon: Ata të dy nuk do të përballen kurrë mes tyre

Sipas kreut të arteve marciale mikse, amerikani e ka refuzuar duelit ndaj kampionit rus...

10 ditë më parë

Diaz i del në krah McGregor-it duke “thumbuar” Khabib me një prapaskenë interesante

Gjatë dy ditëve të fundit, ish-kampioni i peshës së lehtë në UFC Conor McGregor dhe kampioni në fuqi...