Portugalia dhe CR7 s’përmbahen, Fernandes shkruan historinë (Video)

12 Tetor 2021
21:14
Denis Hakanaj

Portugalia, ashtu siç pritej, po dominon ndaj Luksemburgut.

Protagonistët e sfidës janë Cristiano Ronaldo dhe Bruno Fernandes.

I pari ka realizuar një dygolësh me penallti në harkun e 5 minutave (5′, 13′).

I dyti ka trefishuar avantazhin në të 17-ën dhe ka realizuar golin e tij të parë për Portugalinë në një ndeshje të vlefshme për fazën kualifikuese të Kupës së Botës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit