Spalletti i befason të gjithë: edhe lojtari i skualifikuar në garë për Euro 2024

19 Maj 2024
13:55
Denis Hakanaj
back button

Pritja ka mbaruar.

Të hënën në mbrëmje, pas skualifikimit të gjatë për çështjen e basteve, Nicolo Fagioli mund të rikthehet në fushë me fanellën e Juventusit.

Mesfushori ka përfunduar rrugëtimin terapeutik, duke vijuar të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës.

Të hënën, në Bolonjë, ai mund të rikthehet në fushë kundër trajnerit të tij të mundshëm të ardhshëm Thiago Motta, me mundësinë për të luajtur disa minuta dhe me ëndrrën e një telefonate nga Spalletti.

Siç raporton gazzetta.it, në fakt Fagioli ende ëndërron të jetë protagonist në Europianin e ardhshëm.

Spalletti e respekton djalin dhe ka folur me të edhe këtë muajt e fundit: mesfushori e di që është shumë e vështirë dhe në çdo rast synon me vendosmëri Botërorin 2026.

Ai dëshiron të jetë atje me çdo kusht, kjo është arsyeja pse ai dëshiron menjëherë të rikthehet në fushë me Juventusin e tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit