Turqi-Itali, formacionet zyrtare: Mancini i beson super “tredhëmbëshit”

11 Qershor 2021
19:53
Denis Hakanaj

Janë publikuar formacionet e ndeshjes hapëse të Euro 2020 që do të zhvillohet në orën 21:00 me Turqisë dhe Italisë në Olimpico të Roma-s.

Formacionet zyrtare

TURCHIA (4-1-4-1): Cakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Meras; Youkuslu; Karaman, Tufan, Calhanoglu, Yazici; Yilmaz.

ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne. All: Mancini.

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit