“Çmenduria” e Fred, 600 kilometra pedalim për të firmosur me Fluminense

1 Qershor 2020
14:43
Alfred Lleshi

Filloi aventura e paralajmëruar për Fred. Siç kishte njoftuar në rrjetet sociale, sulmuesi veteran brazilian do të pedalojë rreth 600 kilometra me biçikletë, derisa të arrijë në Qendrën e Trajnimit “Carlos José Castilho”, në Rio de Janeiro, për të nënshkruar kontratën e tij të re me Fluminense. Kjo do të jetë një rrugë alternative për të shmangur turmat e njerëzve në rrugët kryesore. Këtë itinerar e ka nisur në orët e para të së hënës, duke filluar nga Belo Horizonte. Ai do të përdorë dy biçikleta dhe do të udhëtojë në “Estrada Real”, një rrugë historike braziliane për çiklistët.

Fred, 36 vjeç, do të nënshkruajë me Fluminense pas një viti e gjysmë te Cruzeiro. Ai do të rikthehet te skuadra që e priti në Brazil, pas fazës së shkëlqyer te Olympique Lyon.

View this post on Instagram

Foi dada a largada! É com muita alegria que divido aqui com vocês o “Tour do Fred”, uma ideia que nasceu com a vontade de ajudar e fazer a diferença pra quem precisa. Nosso objetivo é arrecadar cestas básicas pra cerca de 4 mil famílias nessa jornada que está começando hoje rumo ao CT do Fluminense. Para DOAR e entrar nessa corrente do bem é só clicar no link disponível na minha bio! Pra esse sonho se tornar realidade, tenho patrocinadores/amigos que abraçaram essa causa e se doaram de corpo e alma num prazo muito curto pra que tudo fosse possível. Estão comigo o @strava, a @sensebike e a @villefortatacarejo, além do apoio da @proxnutritionoficial e da @ert.uniformes, e a idealização do @timefrancismelo @francismelobh. Conto com vocês nessa jornada solidária! Eu pedalando, vocês doando de casa, e todos nós unidos por uma causa maior. Não esquece: pra doar, é só acessar o link disponível na minha bio. #TourDoFred #VaiTePegar #OFredVaiTePegar #FicaEmCasa

A post shared by Fred (@fredguedes9) on

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit