E largoi Mino Raiola për 500 mijë euro rrogë: “Mund të luaja me Messin, por…”

10 Tetor 2019
13:31

Talenti i rritur në “La Masia”, Akademia e famshme dhe prestigjoze e Barcelonas, Xavi Simons, ka folur për  mediat holandeze në lidhje me zgjedhjen për të braktisur katalanasit dhe “martuar” projektin e PSG-së, që e ka futur te të rinjtë fillimisht, edhe pse holandezi që është vetëm 16 vjeç, do të përfitojë për dy vitet e ardhshme 500 mijë euro në sezon…

Çmenduri! “Mund të kisha qëndruar te Barcelona, që është një klub i madh, por nuk e bëra këtë gjë, pasi doja të zgjidhja rrugën time dhe ndaj shkova te PSG. Messi? Mund të luaja me të, për punë pak vitesh, por nuk ishte ky prioriteti”…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit