Barcelona, caktohet data që do të vendosë fatin e Xavi-t

19 Maj 2024
10:58
Denis Hakanaj
back button

Spekulimet mbi të ardhmen e Xavi Hernandez si trajner i Barcelona-s kanë qenë të përhapura ditët e fundit dhe duhet të ketë më shumë qartësi në javët e ardhshme kur 44-vjeçari të takohet me presidentin Joan Laporta.

Një takim është planifikuar të zhvillohet mes dyshes. Sipas Mundo Deportivo-s, presidenti dhe trajneri mund të takohen të hënën. Qëndrimi i Laporta-s është i qartë – ai dëshiron të shkarkojë Xavi pas komenteve të fundit mbi situatën financiare të klubit.

Megjithatë, asnjë veprim nuk do të ndërmerret derisa këto bisedime të mbahen në fillim të javës së ardhshme.

Vetëm pak javë më parë, Xavi ishte i bindur të qëndronte si trajner i Barcelona-s nga Laporta, por tani situata është bërë gjithnjë e më e paqëndrueshme, gjë që mund t’i shohë dy palët të ndahen një vit përpara afatit.

Tani për tani, fokusi i plotë i Xavi është të sigurojë vendin e dytë në kampionat me një fitore ndaj Rayo Vallecano të dielën. Megjithatë, ka një shans shumë të madh që kjo të jetë ndeshja e tij e fundit në krye të gjigantëve katalanas.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit