Formacionet e Roma-Feyenoord: lajm i keq për Kumbullën

25 Maj 2022
20:01
Denis Hakanaj

Finalja e parë europiane në Shqipëri do të luhet në orën 21:00 në Air Albania Stadium dhe do të jetë e vlefshme për katin e fundit të Conference League, kompeticioni i tretë për klube i UEFA-s për nga rëndësia.

Dy klubet kanë publikuar formacionet zyrtare në rrjetet sociale. Lajm i keq për mbrojtësin shqiptar Marash Kumbulla, i cili nuk është pjesë e formacionit titullar dhe do ta nisë ndeshjen nga stoli.

Formacionet zyrtare

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Zalewski; Zaniolo, Pellegrini; Abraham.

Stoli: Fuzato, Vina, Carles, Perez, Shomurodov, Maitland-Niles, Veretout, Kumbulla, Oliveira, Spinazzola, Bove, Afena-Gyan, El Shaarawy. Trajner: Jose Mourinho.

FEYENOORD (4-3-3): Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Kucku, Aursnes, Til; Nelson, Dessers, Sinisterra.

Stoli: Cojocaru, Marciano, Jansen, Pedersen, Hendrix, Jahanbakhsh, Linssen, Sandler, Walemark, Hendriks, Toornstra, Hall. Trajner: Arne Slot.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit