Teuta mposhti Partizanin, Martini: Ky stadium më sjell fat, ja porosia për ekipin!

4 Mars 2020
19:14

“Ky stadium më sjell fat! Sekreti? Puna, mundi dhe djersa e djemve në stërvitje. Fituam ndaj Partizanit, por duhet të kishim edhe pikë të tjera, si penalltia e humbur në Korçë dhe barazimi me Luftëtarit. Megjithatë, duhet të shohim përpara dhe me këtë ritëm, pasi i vdekuri nuk kthehet më… Mjafton që të ecim kështu”.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka komentuar te “Gol pas Goli” në Supersport fitoren ndaj Partizanit në “Selman Stermasi” në Tiranës. “E kisha parë Partizanin shumë herë dhe i thashë djemve se duhet të kishim kujdes 15 minutat e para. Planet dolën ashtu si i menduam, edhe pse rrezikuam që të pësonim gol”.

Kallaku i dëmtuar? “Jo, nuk është i dëmtuar. Do ta kalojë atë goditje, madje do të dalë në stërvitje shumë shpejt”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit