5 lojtarë që i morën të dashurën (gruan) shokut të skuadrës

2 Shtator 2023
16:24
Denis Hakanaj
back button

Lojtarët janë qenie njerëzore dhe duhet të trajtohen si të tillë. Është e vërtetë, ata janë të privilegjuar për punën që bëjnë dhe për rrogat që marrin, por pavarësisht gjithçkaje mbeten njerëz normalë si të gjithë ne.

Përveç paraqitjeve në fushë, lojtarët janë shpesh protagonistë të episodeve pak a shumë të diskutueshme edhe jashtë fushës.

Madje mund të duket si një ekzagjerim, por me kalimin e viteve janë bërë gjithnjë e më të shpeshta rastet ku një lojtar, ndoshta tashmë i martuar, ka një lidhje të fshehtë me të dashurën e një kolegu që luan në të njëjtin qytet apo edhe në të njëjtin ekip.

Epo, për të mos i harruar, kemi përmbledhur rastet më elokuente.

Wanda Nara – Icardi

Maxi Lopez, ish-bashkëshorti i Wandës dhe ish-miku më i mirë i Mauro Icardit, bëri gabimin (në vitin 2016) duke e marrë kolegun e tij në pushime me familjen.

Kanë mjaftuar disa shikime që Icardi të fitonte mbi Wandën, e cila sapo u kthye nga pushimet, i dha duart ish-bashkëshortit të saj tashmë. Që nga ajo kohë, Maxi Lopez dhe Icardi nuk kanë folur kurrë me njëri-tjetrin.

John Terry-Wayne Bridge

A është e mundur të kalosh nga të qenit miqtë më të mirë në armiqtë më të këqij brenda natës? Epo, me sa duket John Terry dhe Wayne Bridge e kanë demonstruar këtë.

Dy ish-shokët e skuadrës dolën për darkë një mbrëmje me gratë e tyre përkatëse për të kaluar kohë së bashku dhe për t’u argëtuar. Sa keq që disa ditë më vonë, i goditur nga kush e di se çfarë, Terry i shkroi privatisht gruas së Bridge duke i kërkuar asaj të dilte me një justifikim.

Duhet të ketë qenë vërtet shumë bindëse sepse ai jo vetëm u takua, por edhe fjeti me të disa herë, derisa shpërtheu skandali. Sigurisht që të dy çiftet janë divorcuar dhe dy lojtarët nuk flasin më me njëri-tjetrin.

Thibaut Courtois – Kevin DeBruyne

Në vitin 2012, e dashura e mesfushorit të Manchester City-t shkoi me pushime në Madrid, ku pati mundësinë të kalonte kohë me portierin aktual të Real Madridit (në atë kohë tek Atletico Madrid).

Ajo që ndodhi më pas është e pabesueshme: ish e dashura e De Bruyne shkoi në shtëpinë e portierit belg dhe shkoi në shtrat me të.

“Ai arriti të më jepte më shumë Courtois në një natë se Kevin (De Bruyne) në 3 vjet. Ato vëmendje më bindën, aq sa mendova: po nëse ai tashmë më ka tradhtuar mua, pse unë nuk mund ta bëj?”. Që atëherë, Courtois dhe De Bruyne kanë mbetur miq, ndërsa vajza nuk ka folur më kurrë me asnjërin prej tyre. E çuditshme apo jo?

Miro Klose – Patrick Owomoyela

Kur gruaja e Klose solli në jetë fëmijën e tyre të parë në vitin 2007, diçka nuk shkonte: i vogli kishte shumë pak tipare të ngjashme me të atin dhe nënën dhe mbi të gjitha ishte me ngjyrë.

Një moment sikleti që megjithatë i dha konfirmimin ish-sulmuesit të Lazio-s për tradhtitë e përsëritura të partneres së tij në muajt para lindjes. Thuhet se rrota e tretë në këtë histori dashurie ishte Patrick Owomoyela.

Sylvain Wiltord – Fred

Gjatë sezonit të fundit të ish-sulmuesit të Arsenal-it me fanellën e Lyon-it, nga mesi i sezonit një lajm i trazoi dhomat e zhveshjes: një nga veteranët e klubit, sulmuesi brazilian Fred, ishte tradhëtuar nga partnerja dhe shoku i skuadrës.

Një situatë që futi skuadrën në krizë për disa javë dhe rrezikoi të humbiste kryesimin në renditje.

Fatmirësisht, çështja u zgjidh shpejt: Wiltord u la jashtë skuadrës dhe u largua nga Lyon në fund të sezonit, ndërsa Fred konfirmoi rolin e tij në qendër të sulmit, duke fituar disa kampionate, një Kupë Franceze dhe një Superkupë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit