Goli i sezonit 2019-20 u shënua, kandidat për çmimin “Puskas” (VIDEO)

6 Gusht 2019
9:49

Akhamat Grozny fitoi 2-1 ndaj Orenburg, ku përcaktues në fitore ishte goli i Odise Roshit, mirëpo më herët serbi Djordje Despotovic shënoi golin më të bukur të këtij starti sezoni, që padyshim mund të jetë një ndër kandidatët për të fituar çmimin “Puskas”, si goli i vitit.

Sulmuesi 27-vjeçar realizoi një roveshatë të plotë duke shtangur portierin kundërshtar dhe barazoi shifrat për skuadrën e tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit